facebook

instagram

ŚLEDŹ NAS

Dostawa

Regulamin

Polityka prywatności

OBSŁUGA KLIENTA

O produkcie

O nas

Kontakt

O FIRMIE
sklep@snaski.pl
e–mail

+48 791 454 020
telefon

Pobierz kolorowankę

kolorowanka Auto
Ilustracja na pościeli "Auto"
Zadanie dla dzieci
Koloruj
W tym miejscu będziecie  mogli pobawić się naszymi grafikami, które pozbawione zostały kolorów.

Cooo? O nie! Przerazili się Bum i Cyk.
Natychmiast zadudniło w Snaskach!!!!

Spokojnie kochani, to celowe działanie. Kolorowanki są po to, aby dodać im kolorów. To zadanie dla dzieci.

Dlaczego i po co kolorować?

Od setek lat dzieci kolorują. Lubią to robić. Sprawia im to radość i daje satysfakcję. W naturalny sposób rozwijają swoją motorykę małą oraz ćwiczą mięśnie wewnętrzne dłoni. Kolorując przygotowują swoją rączkę do późniejszej nauki pisania. Używając kredki dziecko ćwiczy chwyt pisarski. Rozwijając koordynację oko – ręka uczą się spostrzegawczości: nie wyjeżdżają za linię, dostrzegają różne elementy i kształty, decydują o doborze kolorów. To ich pierwsze decyzje i pierwsze „małe dzieła sztuki”. Koncentracja na zadaniu, połączona z przyjemnością tworzenia uczy uważności, skupienia i wycisza.

 

A Tobie rodzicu, co daje kolorowanie dziecka?

Zauważasz w ten sposób, to jak widzi Twoje dziecko. Poznajesz jego upodobania. Jest to dokonały pretekst do dyskusji i rozwijania wyobraźni. To pierwsze momenty, kiedy dziecko czuje, że akceptujesz jego decyzje, wybory i jesteś szczerze z niego dumny. Bo przecież nie każda trawa musi mieć kolor zielony, woda być niebieska, a słońce uśmiechnięte i kipiące żółtym i pomarańczowym kolorem ;)

Grafiki wypełnione są szczegółami. Współpracując z pedagogiem postanowiliśmy podzielić te obrazy, tak aby dzieci w różnym wieku mogły zmierzyć się z zadaniem pokolorowania naszego snaskowego świata. Regularnie będziemy tutaj zamieszczać kolorowanki, które składać będą się z kilku kartek A4. Waszym zadaniem jest pokolorowanie oraz sklejenie ich w całość. Jeżeli macie ochotę zrobić to w odwrotnej kolejności, ZAPRASZAMY :)

 

 „Bo w Snaskach to już tak jest, że każdy może robić to co chce…”.